Z Raporu

Aktivite Merkezi Gençleri Ağırlamaya Başladı!
Esenler Gençlik Merkezimizde açılan Aktivite Merkezi gençlerin gözde buluşma noktası oldu. İçerisinde ESpor Odası, Bowling, Bilardo, PlayStation Salonu, YouTube Stüdyosu, Dijital Kütüphane ve çalışma alanları bulunan aktivite merkezi gençlerimizin keyifli ve verimli vakit geçirebilmeleri için Esenler’deki en uygun mekânlardan biri.
Ne duruyorsunuz gençler? Çıkın çıkın, gelin!

Bizimçocuklar Gençlik Kamplarında
Esenlerli gençlerimiz, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gençlik kamplarında sportif aktivitelerden değerler eğitimine, özel etkinliklerden gezilere kadar birçok imkânı bir arada yaşamanın tadını çıkarıyor.

Askerimiz Neredeyse Biz Oradayız!
“Semt Bizim Asker Bizim!” düşüncesiyle yollara çıkıyor ve Türkiye genelinde askerlik yapan Esenlerli kardeşlerimizi ziyarete gidiyoruz. Hem başkanımızın selamını iletiyor hem de hediyesini teslim ediyoruz. Çünkü çok iyi biliyoruz sevgi ve özlem mesafe tanımaz.

Yaz Spor Okulu Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyor!
Esenler’de yaz okullarının yanında yaz spor okulu da var. 7-17 yaş aralığındaki binlerce gencimizin faydalandığı yaz spor okulunda futboldan basketbola, wushudan badmintona tam 13 farklı branşta eğitim veriyoruz. Geleceğin şampiyon sporcularını Esenler’de yetiştiriyoruz.

Herkese Bizden Forma! Şakire Yok 🙂
Esenler’de ikamet eden 16-25 yaş arasındaki tüm gençlere spor forması hediye ediyoruz. Üstelik başvuru yaparken kendi formalarını tasarlama ve üzerine istedikleri isim ve numarayı yazdırma fırsatı tanıyoruz. “Herkese Forma” projesiyle Esenler’de formasız genç kalmayacak!

Dünya Satranç Günü’nü Özel Turnuvayla Kutladık
İstanbul geneli katılıma açık olan Esenler Belediyesi 20 Temmuz Dünya Satranç Günü Turnuvası’nda yaklaşık 200 gencimizin mücadelesine ortak olduk. 10 Yaş Altı, 14 Yaş Altı ve Açık Kategori olmak üzere 3 farklı kategoride dereceye girenler ödüllendirilirken turnuvanın sonunda tabi ki dostluk kazandı.