Z Raporu

Aynen Radyo
Türkiye’nin en genç radyosu “Aynen Radyo”da her ay ünlü radyocular gençlerle bir araya gelerek canlı radyo programları gerçekleştiriyor. (Emre Mutlu, Doğancan Özadlı, Doğan Öncel, Salim Manav…)

Gençlik Konserleri
Gençlerimizin beğendiği ve takip ettiği sanatçıları, 15 Temmuz Millet Bahçemizde ağırlayarak gençlik konserleri gerçekleştiriyoruz. 16 Mart 2022’de organize ettiğimiz Bilal Sonses konserinde binlerce gencimizle bir araya gelerek eğlencenin dibine vurduk. Ayrıca etkinliğe katılan tüm gençlere yağmurluk ve internet paketi hediye edildi.

Yamaç Paraşütü
Türk Hava Kurumu İstanbul Sportif Havacılık Kulübü ile kurduğumuz iş birliği çerçevesinde Çatalca Ormanlı’da, profesyonel eğitmenler eşliğinde yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştiriyoruz. Uçma hissini birebir tecrübe eden gençlerimiz, unutulmayacak anılara bir yenisini daha ekliyor.

Kano Kürek Takımı
Esenlerli gençlerden oluşturduğumuz Kano-Kürek Takımı ile her ay Haliç sularında kürek çekiyoruz. Profesyonel antrenörler eşliğinde çalışan takımımız, yeterli tecrübeyi kazandıktan sonra yarışmalarda boy gösterecek.

Turnuvalar
3×3 Basketbol Turnuvası, Esenler Sokak Ligi, Liseler arası basketbol, voleybol, salon futbolu, satranç ve uzak doğu dövüş sporları gibi birçok branştaki turnuvalarda on binlerce gencimiz mücadele etti. Esenler Sokak Ligi’nin birincisi olan Kemer Osmanlı takımına ödülünü Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu takdim etti (10.000TL para ödülü, kupa ve madalyalar). 45 gün süren ligte 30’dan fazla takım 400’den fazla sporcu mücadele etti.

Trekking
Her ay Göktürk’te düzenlediğimiz Trekking etkinliğinde, gençlerimizle beraber 10 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüdüğümüz bölgelerdeki çöpleri ve atıkları toplamayı, patili dostlarımızı beslemeyi de ihmal etmiyoruz. Doğa ile bütünleşme fırsatını bulan gençlerimiz bu sayede metropolün bütün stresinden uzaklaşabilme imkanına kavuşuyor.

Gençlik Gezileri
Esenlerli gençler “Rota Oluşturuldu” projesi kapsamında Edirne, Bursa ve Konya gezilerinin ardından uçakla Trabzon’a gitti. Karadeniz’in güzide kentine keyif dolu bir yolculukla giden gençler bu defa yalnız değildi.
Gençlere Seksenler dizisinin Komiser Rıza’sı oyuncu Onur Dilber eşlik etti. Gezi ekibi rotayı Trabzon’un görülmeye değer yerlerine çevirdi.

Spor Söyleşileri
Sabri Sarıoğlu: Galatasaray’ın efsanesi Sabri Sarıoğlu ‘Spor Söyleşileri’nin konuğu oldu. Futbolu bıraktıktan sonra yaşadıklarını ve planlarını Esenlerli gençlere anlattı.
Olcay Şahan: ‘Spor Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu millî futbolcu Olcay Şahan, futbolu bırakma hikâyesini ve gelecek planlarını anlattı.