İşe Yarar Uygulamalar – 14

PhotoScanner: Telefon Kamerasıyla 3D Tarayıcı

3 Boyutlu Yazıcı sektörü günden güne gelişmeye devam ediyor ama işin içine girdikten sonra bu işlemin ne kadar maliyetli olduğuyla karşılaşıyoruz. Amatör olarak kendi çapında 3D nesnelerle uğraşmak isteyenlerin yardımına PhotoScanner koşuyor.

Aslında adından da anlayabileceğiniz gibi PhotoScanner bir evrak/fotoğraf tarama uygulaması. İster eski fotoğraflarınızı taratıp güzelleştirerek, isterseniz de masada duran evraklarınızı taratarak dijital ortamlara aktarabilme imkânı sunan bu uygulama bir diğer özelliğiyle rakiplerinden sıyrılıyor. Sadece telefon kameranızı kullanarak bir objeyi 3 boyutlu hâlde görmenizi sağlayan PhotoScanner ile çok eğleneceksiniz. Tabi bu işlemi yapmak için istediğiniz objeyi en az 15 farklı açıda fotoğraflamanız gerekiyor ama olsun. Vakitten çok neyimiz var ki? 🙂

Hootsuite: Tek Koldan Tüm Platformları Yönetebilirsin

Hootsuite’i tek cümleyle açıklayacak olsak “Sosyal medya yönetimi ve pazarlama işlemlerinizi kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır.” deriz. İster işletme ister bireysel hesapların sosyal medya platformlarındaki paylaşım ve etkileşimlerini planlama, izleme ve yönetme gibi kolaylıklar sağlar.

Diyelim ki Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, TikTok gibi popüler sosyal medya ağlarında hesaplarınız var ve her gün düzenli olarak paylaşım yapıyorsunuz. Her bir uygulamadan tek tek paylaşım yapmakla uğraşmak yerine Hootsuite kullanarak tüm hesaplarınızı tek çatı altında yönetebilirsiniz. Gönderilerinizi önceden planlayarak istediğiniz gün ve saatte otomatik olarak paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Ekip çalışmasını da destekleyen uygulama ile birden fazla kullanıcı tek bir hesap üzerinden çalışabiliyor. Bu özelliği de onu diğer rakiplerinden ayıran en büyük etken oluyor.