Ürün İnceleme 09

Samsung Galaxy A14

Samsung Galaxy A serisini güncelledi ve ailenin giriş seviyesindeki modeli A13 de A14 modeline terfi etti. A14 cep telefonunun en önemli özelliği ise tasarımda yapılan değişiklikler oldu. A14 özellikle arka tasarımı ile S23 modeline fazlasıyla benziyor. Telefonda Exynos 850 işlemcisi tercih edilmiş. Bu işlemciye 4 GB RAM ve seçimli olarak 64 ve 128 GB depolama alanı eşlik ediyor. Ekran boyutu 6.67 inç olan telefonda 50+5+2 MP ana kamera dizilimine 13 MP ön kamera eşlik ediyor.

Güzel bir giriş seviyesi cep telefonu olan Samsung Galaxy A14, iki büyük Android ve 4 güvenlik güncellemesi garantisi ile satışa sunuluyor.

Xiaomi Elektrikli Scooter 3 Lite

İstanbul gibi trafiğin psikolojik sınırları zorladığı büyük şehirlerde ulaşım konusunda size ferah bir nefes aldıracak Xiaomi Elektrikli Scooter 3, pratik bir sürüş deneyimi sunuyor.

İlk olarak hafif ama sağlam yapısıyla dikkat çeken bu scooter sadece 13 kg ağırlığa sahip. Katlanabilir tasarımı sayesinde kolayca taşıyabilir ve istediğiniz yere rahatlıkla götürebilirsiniz. Böyle olması sizi aldatmasın, 300 watt’lık motoru sayesinde saatte 25 km hıza ulaşabilen 3 Lite, 3 farklı hız seçeneği sayesinde sürüş tarzınıza uyum sağlayabiliyor. 7.8 Ah kapasiteli bataryası sayesinde tam sarjla 20 kilometreye kadar menzil sunması ve hızlı sarj özelliğiyle sizi çok bekletmeden istediğiniz yere ulaştırıyor. Her ne kadar elektrikli scooterlar benim için riskli araçlar arasında yer alsa da bu modelin ön tekerinde yer alan eABS fren sistemi ani duruşlarda daha iyi bir kontrol sağlıyor. Diğer özellikleri bir yana, güvenli bir sürüş deneyimi için gerekli donanıma sahip olması bence onu diğer modellerden ayırıyor.

Canon EOS R8

Canon; EOS R6 Mark II modelinin sahip olduğu teknolojiyi miras alan yeni tam kare aynasız fotoğraf makinesi EOS R8’i tanıttı. Kompakt bir tasarım 24,2 megapiksel tam kare CMOS sensör, yüksek ISO ve iyileştirilmiş dinamik aralığa sahip olan EOS R8 etkinlik ve manzara fotoğrafçılığı için öne çıkıyor.

Tam kare görüntü kalitesinin tüm avantajlarını sunan EOS R8, EOS R6 Mark II ile aynı çözünürlüğe ulaşabilen 24,2 megapiksel tam kare CMOS sensöre sahip. Hızlı okuma ile 40 kare/sn sürekli çekim ve 102.400’e kadar yüksek ISO hızlarında düşük parazit sunan daha az rolling shutter da dâhil olmak üzere çeşitli geliştirilmiş özelliklerin kullanılmasına olanak tanıyor. Kart ve pil dâhil yaklaşık 461 gram ağırlığında olan EOS R8, Canon’un bugüne kadar kullanıma sunduğu en hafif tam kare EOS R Sistemi fotoğraf makinesi. 132,5 x 86,1 x 70 mm ölçülerindeki fotoğraf makinesi, kompakt gövdesinde başka profesyonel seviye özellikler de barındırıyor.

Özgür ÇETİN