Ürün İnceleme – Ocak 2024

Huawei FreeClip Kablosuz Kulaklık

Huawei markası özellikle kulaklıklar konusunda önemli atılımlar yapıyor. Bunlardan biri olan FreeClip ise tam anlamıyla bir devrimsel ürün. Bu ürünün en önemli özelliği farklı bir tasarıma sahip olması. Kulaklığın en önemli özelliği iki parçalı tasarımla gelmesi. Bu ilginç tasarım anlayışında kulağa küpe ya da piercing gibi takılan kulaklık sesi kulağa bu şekilde iletiyor. Elime aldığımda ‘bu nasıl ses verecek’ diye düşündüğüm Huawei FreeClip, bu konuda beni şaşırttı.

Bu iki parçalı tasarımda kulağın içinde bulunan kısımdan ses geliyor. Kulak arkasına denk gelen bölüm ise kulağınıza dokunduğunuzda bazı işlemlerin yapılmasını sağlıyor. Yani kulağınız dokunmatik bir yüzey haline geliyor. Markanın ‘açık kulaklık tasarımı’ adını verdiği bir anlayışla geliştirilen bu ürün, IP54 standartlarında suya ve toza dayanıklı.

Kulaklığın önemli bir özelliği ise sağ ve sol farkının olmaması. Her iki kulaklığı da her iki kulağınızda kullanabiliyorsunuz. Şarj kutusu ile beraber 36 saate kadar kullanım imkanı sunan Huawei FreeClip, aynı anda iki cihaz bağlantısını da destekliyor.

Baseus Blade 100W Powerbank

Yine ilginç bir ürünle devam ediyorum bu sayıdaki yazıma: Bilgisayar şarj edebilen powerbank Baseus Blade. Bu ürün 100 Watt çıkış gücü verebiliyor ve 20.000 mAh gücünde bir pile sahip. Yatay bir tasarıma sahip olan bu powerbank üzerinde 4 adet USB çıkışı bulunuyor. Bunlardan ikisi Tip C ikisi ise Tip A (standart USB). Aynı anda 4 farklı cihazı şarj edebilen bu taşınabilir pil çözümü ile destekleyen bilgisayarları (mesela MacBook Air) şarj edebiliyorsunuz. Bu işlem için ürünün üzerindeki iki Tip C bağlantısından birini kullanabiliyorsunuz. Bu iki yuva aynı zamanda powerbankı şarj ederken kullanılıyor.

Minik bir ekranı bulunan üründe pil ve bağlantı yuvalarının durumunu bu ekrandan görebiliyorsunuz. Anlık tüketim ve diğer bilgileri bu ekrandan okumak da mümkün. Özellikle bilgisayar şarj etmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir model olan Baseus Blade 100 Watt powerbank üst düzey bir çözüm olmuş.

Kraft Hart X3 Pro Sporcu Masaj Aleti

Bu ayın son ürünü ise Kraft Hard X3 Pro sporcu masaj aleti. Piyasada farklı isim ve markalarla da satılan bu ürünlerin ortak özelliği darbe sağlayan bir motora sahip olmaları. Bu motorun darbe şiddeti ve sıklığı ayarlanabiliyor. Ayrıca farklı başlıklar takılarak çeşitli kas gruplarına özel uygulamalar da yapılabiliyor. Elbette bu tarz bir ürünü bilinçsizce kullanmanın bazı istenmeyen yan etkileri de olabilir. O yüzden kullanım sırasında dikkatli olmak gerektiğini unutmayın.

Kas ağrıları ve düzenli olarak spor yapan ya da sporla uğraşanlar için faydalı bir ürün olan masaj aletleri bilinçli kullanılırsa çok işe yarayan güzel ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Bu aletleri sırt, boyun, bacak, kol ve vücudunuzun birçok yerinde kullanabilirsiniz. Kasları gevşeten ve olası sorunların önüne geçen sporcu masaj aletleri ile spor ya da egzersiz sonrası rahatlama işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Özgür ÇETİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir