Ürün İnceleme

Özgür Çetin

Dalgıçlara özel saat: Huawei Watch GT 3 Pro

Akıllı saat dendiğinde akla gelen markalardan biri hâline gelen Huwai, yeni modeli olan Huawei Watch GT 3 Pro’yu Türkiye pazarında satışa sundu. Markanın önceki serilerinde olduğu gibi dairesel bir tasarıma sahip olan akıllı saat 46 ve 43 mm olmak üzere iki farklı gövde boyutu ile piyasaya sürülüyor. Akıllı saatin 46 mm olanı sürümünde gövde Titanyum malzemeden üretilmiş. 43 mm’de ise Seramik. 46 mm’de Titanyum Safir cam yüzeyi bulunan akıllı saat son derece dayanıklı bir ön ekrana sahip. 46 mm için saatin ekranı 1.43 inç iken, 43 mm’de bu rakam 1.32 inç oluyor. Saat uyku, stres, kalp ritmi, SpO2 takibi yapabiliyor. Ek olarak deri sıcaklığınızı da düzenli olarak ölçebiliyor. Telefon araması da yapabilen akıllı saat, telefondaki müzik çalar uygulamasını da kontrol edebiliyor. Saatin belki de en güzel özelliği (ki bunu test etme imkânı buldum) dalış ölçüm özelliği. Su altında kaldığınız süreyi, derinliği ve konum gibi bilgileri otomatik olarak ölçen Huawei Watch GT 3 Pro bu anlamda benden tam puan alıyor. Akıllı saatin fiyatı seçtiğiniz sürüme göre 5.499 TL ile 7.499 TL arasında değişiyor.

Artık 4K destekliyor: Xiaomi Mi TV Stick 4K

Akıllı olmayan televizyonları akıllandırmak ve internete bağlanıp YouTube ve benzeri platformları takip eder hâle getirmek için Android TV türevi cihazlar kullanılıyor. Bunlar arasında en ünlü olan Xiaomi Mi TV Stick, bugüne kadar çok satan bir üründü. Marka bu ürünü güncelledi ve 4K desteğini getirdi.
Tasarım olarak önceki sürüme fazlasıyla benzeyen bu model biraz iri bir USB bellek görünümünde. Televizyonun (ya da isterseniz bir monitörün) HDMI çıkışına bağlanan bu cihazla beraber kutusundan 30 cm uzunluğunda HDMI uzatma kablosu çıkıyor.
Güç için gerekli olan adaptörü de bağlayıp gerekli ayarları yaptığınızda Xiaomi Mi TV Stick hazır hâle geliyor. Yine kutudan çıkan şık ve estetik kumanda üzerinde çok fazla tuş bulunmuyor. Netflix ve Amazon Prime için özel iki adet tuşun yanı sıra bir de sesinizle arama yapabilmek için özel bir düğmeye sahip bu kumanda.

TP-Link Tapo L900

Ağ ürünleri ve modemlerle tanınan TP-Link şimdi de karşımıza RGB LED şerit ile çıkıyor. L900 isimli ürün Wi-Fi üzerinden kontrol edilebilen 5 metre uzunluğunda bir RGB şerit. Şeridin arka tarafında çift taraflı bant bulunuyor. İsterseniz bu bandı kullanarak LED şeridi istediğiniz yere yapıştırabiliyorsunuz. Televizyon, masa, bilgisayar, monitör ya da istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabileceğiniz bu ürünü Tapo isimli bir uygulama ile uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Tapo sayesinde istediğiniz zaman açıp kapatma, onlarca farklı renk ve ışık efektini kullanma, belli işlevler için programlama, evde biri yokken varmış izlenimi verme gibi işlemler için kullanabiliyorsunuz. Belli kesim noktalarına sahip olan bu LED şeridi istediğiniz gibi kısaltmanız da mümkün.

Çekmeyen internetin ilacı: Keenetic Buddy 4

Evde ya da iş yerinde çekmeyen internet en büyük kâbuslarımızdan biridir. Özellikle modeme uzak noktalarda bu sorunu yaşarız. İşte bu soruna ilaç olabilecek bir ürün incelemesi ile karşınızdayım: Keenetic Buddy 4. Bu cihaz temelde 3 farklı özellikle geliyor: Menzil genişletici, erişim noktası ve köprü özelliği. Bugüne kadar router ya da modemleriyle tanıdığımız Keenetic’in bu türdeki ilk ürünü olan Buddy 4, üzerinde bulunan ve yönlendirilebilme özelliği sunan iki antene sahip. Bu antenlerin her biri 3 dB gücünde ve cihazın menzilini bu iki anten artırıyor. 2.4 GHz frekansını kullanan ürün 300 Mbit/s hızına kadar destek sunuyor. Üzerinde bir adet LED’li ışık bulunan üründe bu ışık birden fazla işleve sahip. Bir kere bastığınızda WPS özelliği ve uzun süreli bastığınızda resetleme özelliği sunuyor. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde çekmeyen internet sorusuna çözüm olan Keenetic Buddy 4, kolay kurulumu ve kolay kullanımı ile benden tam puan aldı. Gerek Keenetic marka gerekse farklı marka modem ve router cihazları ile kullanılabilen bu ürünü klasik bir menzil genişletici, erişim noktası ya da köprü özelliği ile kullanabiliyorsunuz.