Mikrofon Gençlerde: Keşke Değil İyiki Dediğiniz Neler Oldu?

Bizim ailede kimse sevdiğini pek fazla dile getiremez. Herkes birbirini çok sever ama bunu söze dökmeye geldi mi iş hep bir çekingenlik bir utangaçlık olur. Geçenlerde durduk yere babama onu sevdiğimi söyledim. İyi ki de söyledim, bunu söylemek için geç kalsaydım eminim ömür boyu bir keşke ile yaşardım.

Fatma Şimşek – Yaş: 22

Çocukken Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hayatını anlatan bir kitap okumuştum. Efendimizin hayatı beni o kadar etkilemişti ki her davranışımda “şu an Peygamberimiz olsa ne yapardı?” diye düşünmeye, onun sünnetlerini imkanım oldukça uygulamaya başlamıştım. Bu sayede ileride keşke diyeceğim pek çok faydasız uğraştan uzak kalabildiğimi düşünüyorum. İyi ki O’nu rehber edinmişim.

Ayşe Nazlı Kara – Yaş: 21

Bu soruyla ne çok şükür sebebi olduğunu hatırlattığı için iyi ki Aynen Dergi diyorum 🙂

Aslı Şengül – Yaş: 19

Bana tarihimizi hatırlatan bunca eserle dolu bu şehirde attığım her adımda iyi ki İstanbul’da okuyorum diyorum.

Enes Özyurt – Yaş: 21

Beni her yönden zarara uğrattığını geç de olsa fark ettiğim arkadaşlarımla yollarımı ayırmak son zamanlarda iyi ki yaptım dediğim şeylerden biri.

Kemal Çiftçi – Yaş: 20

Bu soruyla karşılaşana kadar hayatımdaki “iyi ki”leri hiç sorgulamadığımı fark ettim. İlk aklıma gelen ise dostlarım oldu. Bence insan sık sık bu soruyu kendine sormalı çünkü “iyi ki”lerinidüşündükçe şükreder, şükrettikçe daha mutlu bir insan olursun.

Ayşe Kalın – Yaş: 18

İyi ki evde hayvan besleme konusundaki ön yargılarımı yenip minik kedimi sahiplendim.

Yaren Gürel – Yaş: 21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir