Ürün İnceleme 10

Volta VB2

Elektrikli araçlar konusunda Türkiye’de sık sık karşılaştığımız bir marka olan Volta, VB2 modeliyle elektrikli bisiklet sektöründe kendini göstermeye başladı. Kalın lastikleri ve agresif diyebileceğimiz tasarımıyla dikkat çeken bisiklette kullanılan lityum pil şehir içinde nispeten uzun menziller yapabilmenizi sağlıyor. Katlanabilir olması da toplu taşımalarda kullanımı açısından büyük avantaj sağlıyor.

250W motor gücü 25 km/s azami hızı ile tatmin edici bir performans sağlayan VB2, kullanıma göre 50-80 km arası menziliyle kullanıcılarına uzun ve keyifli yolculuklar sağlıyor. Ağırlığının 30 kg olması taşınabilirlik açısından zorlayıcı olsa da katlanabilir yapısıyla bu dezavantajı nötrlüyor. 174 cm uzunluğu ve 124 cm yüksekliğiyle neredeyse bir motosiklet hissiyatı sağlıyor. Disk fren sistemi, şehir içinde sık sık ihtiyaç duyacağınız ani frenler için yeterli bir performans sağlasa da her zaman söylediğim gibi bu tarz elektrikli araçları kullanırken ekstra dikkatli olmakta ve önlem almakta fayda var.

GM 23 ve GM 23 SE

General Mobile markasının yeni modelleri olan GM 23 ve GM 23 SE tanıtıldı. Giriş seviyesi olarak tabir edebileceğimiz bu iki cep telefonu ekonomik bir çözüm arayanlara hitap ediyor. Ailenin abisi olan GM 23 modelinde 6.52 inçlik bir ekran, 90 Hz ekran yenileme hızı, 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı, Android 12 işletim sistemi, 50 MP + 8 + 2 MP ana kamera ve 8 MP ön kamera bulunuyor. Telefon gücünü MediaTek Helio G37 işlemciden alıyor. GM 23 modelinde 5000 mAh gücünde bir pil kullanılmış.

GM 23 SE ise ailenin küçük kardeşi olarak tabir edilebilecek bir model. Yine 6.52 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı yer alıyor. Bu model de 5000 mAh büyüklüğünde bir pile sahip. Giriş seviyesi bir model olan General Mobile GM 23 SE özellikle ‘alo desin, fazla bir beklentim yok’ diyen kullanıcılara hitap ediyor.

Pusat Business Pro Mouse

Monster Notebook markasının aksesuar grubu olan Pusat’ın bir üyesi Business Pro Wireless Mouse, kullanışlı, hafif ve ergonomik bir mouse olarak karşımıza çıkıyor.

Bu ürün hem Bluetooth hem de wireless teknolojisine sahip. Bu sayede iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Örneğin beraberinde verilen USB Dongle ile masaüstü bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gibi, Bluetooth özelliği ile dizüstü bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Hem sağ el hem sol elle kullanılabilen bu mouse bütünleşik olan pili USB Tip C girişi üzerinden şarj oluyor. Bu pili şarj etmek için gerekli olan kablo kutusundan çıkıyor. Bu fare özellikle mobil bir iş hayatı olan dizüstü bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmış. Elbette evde de kullanılabilecek bir ürün ama asıl kabiliyetlerini ofis dışında göstermeyi tercih ediyor.