Bir Gencin TOGG ile İmtihanı

TOGG ile ilk olarak Esenler Gençlik Günleri’nde karşılaşmıştım. Arkadaşlarımla beraber geldiğimiz festival alanında ilk gördüğümde çok etkilenmiştim. Görevliler eşliğinde aracı inceleyip içine oturmuştuk ama çalışırken görememiştim.

Sonrasında Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’nun talimatıyla TOGG’a gençlerin bindirildiğini öğrendim. Zaten Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün birçok projesine katılıyordum. Hemen ilgili personelle iletişime geçip arkadaşlarımla beraber randevu oluşturdum. 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne geldiğimizde Kapadokya renkli TOGG bizi bekliyordu. Rehber hocamız ve arkadaşlarımızla birlikte bindik. Koltukları zaten çok rahat ama beni asıl etkileyen şey teknolojik donanımı oldu. Kokpit kısmı sizi uzay gemisinde gibi hissettiriyor. Zaten birçok özelliğine dijital ekranlar üzerinden erişiyorsunuz. Millet Bahçesi’nde olduğumuz için hızını pek test etme imkânımız olmadı ama gaz tepkisi gayet iyi diyebilirim. Şoför koltuğundaki abi bize tüm özelliklerini anlattı sağolsun. İç hacmi bence yeterince geniş. Tam bir aile arabası olmuş ama aynı zamanda sportif de görünüyor. Kendim kullanabilmeyi çok isterdim ama henüz ehliyetim yok. Yolcu koltuğunda gitmek bile çok keyifli ve heyecanlıydı. Bir gün araba alabilecek seviyeye gelirsem mutlaka TOGG almayı düşünüyorum. Unutmadan, aracın ses sisteminin de gayet iyi olduğunu eklemek istiyorum.

Esenlerli gençlere TOGG ile tanışma imkânı tanıdığı için Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’ya buradan teşekkür ediyorum.

Sezgin Öztürk