İşe Yarar Uygulamalar – 15

Ahilik Kontrol Merkezi: Boykotlu Ürünleri Keşfet

Tüm dünyanın gündeminde yer edinen Filistin-İsrail savaşında katliamlar dur durak bilmiyor. İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulüm arttıkça tepkiler de büyümeye devam ediyor. Savaşabilecek gücü olmayan bireyler de çözümü İsrail ürünlerini boykot etmekte buldu. Özellikle Türkiye’de vatandaşlar İsrail ürünlerini öğrenebilmek ve boykot edebilmek için büyük çaba sarfediyor. Bu durumu gören Ahilik Kontrol Merkezi, boykot etmemiz gereken ürünlere daha pratik bir şekilde ulaşabilmemiz için bir mobil uygulama üretti. Uygulamaya girip istediğiniz ürün veya markayı yazdığınızda hangi ülkenin ürettiğini ya da hangi ülkeye ait olduğunu görebiliyor ve satın alma kararınızı verebiliyorsunuz.

Duolingo ile Dil Öğrenmeye Var Mısın?

Duolingo; gramer, kelime ve paragraf gibi bir dili derdinizi anlatabilecek kadar konuşabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunan mobil uygulamadır. Kullanıcılar seçtikleri dilde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Her seviyede kullanıcıya hitap eden uygulama, dil öğrenmekte en zorlanan insanlara bile yardım eli uzatıyor.

Uygulama oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Türkçe dil desteği de bulunuyor ve bu konuda oldukça başarılı. Kullanıcılar derslere istedikleri zaman, internetin olduğu herhangi bir yerden erişebilirler. Temel sürümü ücretsiz olan uygulama, premium abonelik seçenekleriyle de farklı olanaklar sunuyor. Farklı dillerde kendinizi geliştirmek istiyorsanız sizin için en uygun mobil uygulamalardan biri olan Duolingo, istediğiniz dili eğlenceli ve etkin bir şekilde öğrenmenizi sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir