İşe Yarar Uygulamalar

WeTransfer
Dünya çapında büyük dosyaları göndermenin en basit yolu olarak kurulan WeTransfer, uzaklık faktörünü ortadan kaldırarak dosya paylaşım sürecini oldukça hızlandırıyor.
Bu uygulamayı ücretli olarak da kullanabilmek mümkün ama “take me to do free” diyerek ücretsiz şekilde dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. 2 GB büyüklüğe kadar olan dosyalarınızı ya da klasörlerinizi bir kişiye ya da birkaç kişiye gönderebilirsiniz. O kişilerde 7 gün boyunca, gönderdiğiniz dosyaları tamamen ücretsiz olarak indirebilirler. Buna benzer pek çok servis olsa da içlerinde en tutarlı olanı WeTransfer. Aynı zamanda bu siteyi özgünleştiren bir başka neden siteyi yapanların sanata olan düşkünlüğü. Buraya içeriklerinizi yüklerken, site sizlere birbirinden ilginç sanat içeriklerini gösteriyor. Eğer bunlarla yetinmek istemezseniz “about” kısmına basarak ilerleyebiliyorsunuz. Sağ üst köşede açılan menüde film, illüstrasyon, müzik, fotoğraf gibi pek çok sanat kategorisi hakkında daha detaylı içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Wetransfer, hem dosyalarınızı göndermek için iyi bir taşıyıcı hem de size ilham veren bir site.

Bundle
Bundle; belirlediğiniz çeşitli kategorilerden son dakika haberleri takip edebileceğiniz bir uygulama. Gündemini takip etmek istediğiniz ülkeyi seçtikten sonra kaynaklarınızı belirleyerek kendi haber akışınızı yönlendirebiliyorsunuz. Popüler ve güncel haberlere ulaşabildiğiniz uygulamadan anlık olarak bildirim alabiliyorsunuz. Aramaya girdiğiniz anahtar kelimelerle merak ettiğiniz bir habere ulaşabiliyor, eğer bu haberi o an okuyamayacaksanız daha sonra görüntülemek için kaydedebiliyorsunuz. Karşınıza çıkan içerik mağazasından gündem, teknoloji, spor, iş ve finans, bilim, yazar, yaşam, video, eğlence, oyun, otomobil ve motorspor, siyaset, sektörel haberler, yerel haberler, sinema ve TV, kültür ve sanat, dergi, sağlık, gezi, moda ve güzellik, yeme ve içme, eğitim, fotoğraf kategoriler arasında takip etmek istediğiniz haber kaynaklarından en az üç kaynak seçiyorsunuz. Bunun yanı sıra Bundle’da bir de keşfet seçeneği bulunuyor. Keşfette herhangi kategoriden bir haberin üzerine dokunduğunuzda o haberi görüntüleyebildiğiniz gibi sağ üstte ‘üç nokta’ hâlinde gördüğünüz simgeye dokunarak haberin kaynağına gidebilir, bu kaynağı ekleyebilir, tarayıcıda açabilir, haberin bağlantısını kopyalayarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz.