İşe Yarar Uygulamalar

Günümüzde, zamanımızın büyük bir kısmını telefonlarımızda ya da bilgisayarlarlarımızda bir uygulama üzerinden bir şeyler izleyerek, dinleyerek ya da çalışarak geçiriyoruz. Gelişen teknoloji ile zamanımızı harcadığımız online ve mobil uygulamaların artan çeşit ve sayısı, bizlere bu uygulamaları birçok farklı alanda kullanma İMKÂNI sunuyor. Peki zamanımızı değerli kullanmak, gündelik yaşamımızı daha planlı ve organize hale getirmek ya da daha etkili çalışma yolları keşfetmek adına bu uygulamaları ne kadar verimli KULLANIYORUZ? Ya da bunlardan ne kadar haberdarız? İşte işinize çokça yarayacak ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bir uygulama ve bir web sitesi önerisi:

My noise: Doğal seslerden oluşan frekans bazlı olağanüstü bir ses kütüphanesi olup barındığı ses dosyaları ile farklı atmosferler içine girmenizi sağlayan bir sitedir. Mynoise sayesinde bilgisayarınızda çalışırken, kalabalık bir ortamda işinize odaklanmak istediğinizde “Japon Bahçesi” ses mix’ini açıp kendinizi o ortamda hissedebilir ve aynı zamanda kendi zevkinize göre özel oynatıcıdan yağmur sesleri, kuş uğultuları, rüzgar sesleri gibi farklı ses dosyalarının şiddetlerini dilediğinizce ayarlayabilirsiniz. Bu sayede sitenin size sunmuş olduğu ses dosyasını kişiselleştirip kendi modunuza ve ruh halinize uygun mixler elde edebilirsiniz. Uyumadan önce veya kitap okurken kendini tekrar etmeksizin, sürekli çalmaya devam eden ses dosyaları sayesinde müzik seçme ve değiştirme derdini ortadan kaldırabilirsiniz. My noise ile ders çalışırken zihninizin uzun saatler aktif kalmasını sağlayabilir, odaklanma ve kavrama anlamında veriminizi artırabilir ve kendinizi farklı ambiyanslara adapte edebilirsiniz.

AdımApp:Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen AdımApp uygulaması, bir yandan Esenler halkını sağlıklı yaşama ve hareketliliğe teşvik ederken diğer yandan da atılan her adıma karşılık sürpriz ödüller kazandırıyor. Yalnızca Esenler’de değil, tüm İstanbul’da kullanılabilen adımsayar uygulaması AdımApp’i telefonuna indirdikten sonra üye bilgisi ile giriş yapan kullanıcı, belirtilen lokasyon içinde attığı her adımda puan kazanıyor. Atılan her bir adımda 1 puan kazandıran uygulamada toplam puanların, ayın en geç son gününe kadar kullanılması gerekiyor. Kullanıcı elde ettiği puana karşılık gelen hediyeyi alabilmek için uygulamada yer alan “Hediyeler” sekmesinden ödülünü talep etmelidir. İnternet, powerbank, termos, kablosuz kulaklık gibi hediyeler bulunuyor. Kullanıcı, talep aşamasından sonra verilen kod ile hediyesini Esenler Belediyesi Gençlik Merkezi’nden alabiliyor. Ayrıca, AdımApp’in içinde; yürüyüş ve spor alanlarının bilgisi, etkinlik takvimi, adım attıkça kazanabileceğiniz hediyeler ve bağış yapabileceğiniz yardım kuruluşlarının sayaçları bulunuyor.