2023 Oyun Ödülleri

“Bu yıl Baldur’s Gate 3, Alan Wake 2, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gibi efsaneler çıkışını gerçekleştirdi. Senenin sonuna gelip dönüp baktığımızda 2023, 2000’li yılların başından beri oyun dünyası adına en dolu yıllardan birisi.”

2023 Yılı Aralık ayı itibariyle, E3 oyun fuarının tekrar yapılmayacağı duyuruldu. Oyunların yapımcıları ile interaktif bir şekilde tanışabileceğiniz ve amacı sadece eğlenceden çok, büyük bir oyun kültürünü barındıran, 1995’ten beri yapılan fuar kapılarını kapattı… E3’ü uğurlarken onun yerine dijital bir alternatif olmaya çalışan The Game Awards, ödüllerini açıkladı.

Baldur’s Gate 3.

Hiç beklenmeyen şekilde bu yıla damgasını vuran oyun hem oyuncuların hemde eleştirmenlerin kalbini çaldı. Aynı zamanda oyun tarihine kaliteli bir iz bıraktı. Baldur’s Gate 3’ün yazısı Aynen’in geçmiş sayılarında var 😉 Oyunun Yönetmeni Swen Vincke fuara zırhla katıldı! Adam, her yere zırhla gidiyor.

Alan Wake 2. Remedy…

Max Payne, Control, Quantum Break oyunları ile tanıdığımız Remedy, Alan Wake serisini bir noktadan başka bir noktaya taşıdı. Baldur’s Gate 3’le bu yıl kıyasıya kapışan oyun Alan Wake oldu. Topladığı ödüller, yılın oyun ödülleri sonrası yarışmanın en önemli ödülleri. Sam Lake, harikalar yaratmış. Bu arada, hadi iyisiniz, Max Payne: Remake geliyor.

Final Fantasy 16. Bir yerde bir olay mı var? Oyunun müziklerini açıyorsunuz hop! Bir anda yanınızda Thanos’un orduları!

Hi-Fi Rush. Xbox sunumunda duyurulduğunun hemen ardına birkaç saat içerisinde çıkan oyun. Kendisi ritim ağırlıklı bir oynanış barındırıyor.

Cyberpunk 2077. CD Projekt Red paranın tuzağına düşerek, bolca hata ve sıkıntı ile çıkardığı bu oyunu toplamayı başardı. Phantom Liberty genişleme paketi ile bu sene oyuncuların gönlünü tekrar kazanan seri, bu ödülü hak ediyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Evet, yine Aynen’in önceki sayılarında var 😉 Tam anlamıyla oyun içi oyunlaştırmayı ve özgürlüğü en iyi başaran oyunlardan birisi.

Sea of Stars.

Cocoon.

Baldur’s Gate 3.

Armored Core 6: Fires of Rubicon.

Baldur’s Gate 3.

Street Fighter 6

Forza Motorsport

Pikmin 4

Baldur’s Gate 3

The Last of Us

Neil Newbon – Baldur’s Gate 3

Ödülleri toplayan ve zirvede yarışan oyunlar düzgün bir hikaye içeren ve anlatmak istediklerini, sanatlarını çok iyi kullanan oyunlar.

Yunus ATALAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir